Jaké jsou výhody řepy?

Jaké jsou výhody řepy?

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme dianol lékařské názory získat malou provizi. Tady je náš proces.

Beetroot získává popularitu jako superfood. Nedávné studie tvrdí, že řepa a šťáva z řepy mohou zlepšit atletický výkon, snížit krevní tlak a zvýšit průtok krve.

Beetroot pochází ze stejné rodiny jako cukrová řepa. Je však geneticky a nutričně odlišný. Cukrová řepa je bílá a výrobci je mají tendenci je používat k extrakci cukru a sladitelních zpracovaných potravin. Není možné extrahovat cukr z řepy, který je většinou červený nebo zlatý.

Tento článek je součástí sbírky článků o zdravotních výhodách populárních potravin. V tomto článku se podíváme na silné zdravotní přínosy řepy a jeho hustý nutriční obsah. Zlepšení trávení a snížení rizika diabetu.

Níže uvedené sekce podrobněji diskutují o těchto potenciálních výhodách. Z 68 lidí s vysokým krevním tlakem zkoumali účinky pití 250 mililitrů šťávy z červené řepy každý den. Tento antihypertenzivní účinek byl způsoben vysokou hladinou dusičnanu v šťávě z řepy. Doporučují konzumovat zeleninu s vysokým dusičnanem jako efektivní a levný způsob, jak pomoci léčit vysoký krevní tlak.

Vysoký krevní tlak je primárním rizikovým faktorem pro kardiovaskulární onemocnění (CVD). Snížení jeho změny stravy a jinými prostředky může zabránit srdečnímu selhání, mrtvici, srdečním infarktům a dalším život ohrožujícím komplikacím CVD. -Kyselina lipoová. Tato sloučenina může pomoci snižovat hladiny glukózy a zvýšit citlivost na inzulín. Vědci zjistili, že ústní a intravenózní podávání doplňků kyseliny alfa-lipoové vedlo ke snížení příznaků periferní a autonomní neuropatie u lidí s diabetem.

Většina dávek v těchto studiích však byla mnohem vyšší než mnohem vyšší než ty, které jsou k dispozici v řepě. Účinky menších dávek stravy ještě nejsou z dostupného výzkumu jasné.

Zde se dozvíte více o diabetu. Poskytuje 3,81 gramů (g) vlákna. Spotřeba dostatečného množství vlákniny je nezbytná pro hladké trávení a zdraví střev. V závislosti na jejich věku a pohlaví.

včetně řepy ve stravě je jedním ze způsobů, jak člověk může zvýšit příjem vlákna. Studie zjistily, že suplementace šťávy z řepy může zlepšit množství kyslíku, které svaly absorbují během cvičení. Jedna studie z roku 2019 zjistila, že vysoké dávky řepné šťávy zlepšily výsledky časové zkoušky zkušených cyklistů. Vědci však nezjistili, že suplementace šťávy z řepy zlepšila atletický výkon účastníků.

Přehled studií z roku 2019 zjistil, že určité sloučeniny v řepě mohou narušit rakovinné mutace buněk. Takové sloučeniny zahrnují betalány, které jsou pigmenty, které dávají řepu svou červenou a žlutou barvu.

Přestože je nutný další výzkum, než zdravotničtí pracovníci mohou doporučit řepu jako náhradu za jiné standardní metody snižování rizika rakoviny, mohou mít nějaké Funkce při snižování rizika této podmínky. 13 g uhlohydrátů, včetně 9,19 g cukru a 3,81 g vlákniny

 • 2,19 g bílkovin
 • Řepa může také přidat následující vitamíny a minerály do stravy člověka. Procenta pocházejí z pokynů pro dietní pokyny USDA 2015–2020.

  7,4% Vitamin A 0,3% pro muže a 0,39% u žen

  Magnesium 7,83% u mužů a 10,97% u žen

  řepy také obsahují malá množství:

  • Železo
  • Thiamin
  • riboflavin
  • Vitamin B-6

  Green , listová zelenina, jako jsou vrcholy řepy, poskytuje vysokou hladinu dusičnanu v potravě. Vrcholy vařené řepy jsou skvělým zdrojem železa, vitamínu C, vitamínu A, hořčíku, draslíku a folátu. /

  Lidé mohou pečit, pára, vařit nebo okurčitá řepa. Mohou je také jíst syrové. Kombinace čerstvé oranžové, máty, ananasu nebo jablek, citronu a zázvoru. Lidé to mohou poté namáhat za plynulejší texturu. Nezapomeňte, že přidání dalších šťáv nebo ovoce by mohlo zvýšit obsah cukru v šťávě. Pro chutné párování. pro svou velikost a nemá známky poškození povrchu. Pokud má řepa stále své zelené vrcholy, měla by vypadat svěží a ne zvadlý. Jsou také jedlé a mají významnou nutriční hodnotu.

  Chcete -li několik dní ukládat řepu, chlazte je v pevně zapečetěném sáčku. může vést k červené, fialové nebo růžové moči nebo stolici. I když se to může zdát alarmující, nemělo by to být příčinou lékařského problému. Lékaři to označují jako „Beeturie“. Nebo syndrom dráždivého tračníku může po konzumaci řepné šťávy dojít k žaludečnímu rozrušení.

  řepa je velmi výživná. Lidé by však měli při pohledu na účinky své stravy na zdraví zvážit svůj celkový vzorec stravování. Pro dobré zdraví je lepší jíst stravu, která zahrnuje širokou škálu potravin a živin..

  • Nakupujte doplňky řepy.
  • Nakupujte prášek z řepy. Extrakt.
  • Nakupujte pro nakládanou řepu. Je řepa více výživnější ve formě šťávy? Fiber.

   Vařené vrcholy řepy jsou ve srovnání s skutečnými výživovými powerhouse.

   Odpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou radu.

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Tags: No tags

  Comments are closed.